Logitech Driving Force GT

Szukając dobrej, wytrzymałej kierownicy, która wyposażona jest w siłowe sprzężenie zwrotne oraz obrót o 900 stopni, warto zainteresować się omawianą w tym artykule kierownicą firmy Logitech.

Driving Force GT

Nazwa Driving Force GT
Platformy PC oraz Playstation 3
Interfejs USB
Średnica kierownicy i materiał obicia 28 cm

materiał guma

Kąt obrotu kierownicy 900 stopni
Sprzężenie zwrotne  Force Feedback Tak
Pedał gazu i hamulca Tak
Sprzęgło Brak
Skrzynia biegów Sekwencyjna
Przyciski 15 przycisków programowalnych
D-Pad
24-pozycyjna tarcza do regulacji w czasie rzeczywistym

Sygnowana logiem Gran Turismo, kierownica Logitecha jest naprawdę przyzwoitą propozycją dla graczy szukających porządnego sprzętu w dosyć przystępnej cenie. Pierwsze co rzuca się w oczy po rozpakowaniu LDFGT to jej solidna, wytrzymała konstrukcja. Zarówno kierownica, jak i blok z pedałami wykonane są z mocnego tworzywa, nic nie skrzypi i nie trzeszczy, co wróży dobrze żywotności całej konstrukcji. Czarna, pokryta gumą kierownica z logiem GT pośrodku robi dobre wrażenie, a silny w pełni regulowany force feedback oraz 900 stopniowy skręt kierownicy dodają realizmu podczas jazdy. Podczas zabawy doskonale czuć każdy poślizg i nierówności terenu. Na plus należy dodać wyposażenie Driving Force w aż 15 programowalnych przycisków, 24 pozycyjną tarczę do regulacji w czasie rzeczywistym oraz umiejscowienie D-Pada. Za kolejny plus możemy dać dosyć długie okablowanie oraz możliwość solidnego montażu kierownicy np. do blatu stołu. Samą kierownicę podłącza się pod USB, wyposażona jest również w zasilacz, logo GT zaś jest podświetlane kolorem białym. Wrażenie zrobiła na mnie wytrzymałość DFGT nawet podczas ostrych manewrów, a i po kilku latach użytkowania w swym egzemplarzu nie odnotowałem zużycia czy wyrobienia się łożysk oraz innych podzespołów.

Sprzęt za niecałe pięć stówek nie może być oczywiście pozbawiony wad. Brakuje niestety sprzęgła oraz manualnej skrzyni biegów, a sterowniki do kierownicy nie są dodawane w pudełku wraz z produktem, możemy je ściągnąć zaś z głównej strony producenta. Szkoda również iż Driving Force GT nie współpracuje z najnowszą generacją konsol z rodziny Sony, nie podłączymy jej więc do Playstation 4.

Plusy:

  • Solidna konstrukcja ze wsparciem force feedback
  • Długie okablowanie
  • Trwały i wytrzymały montaż
  • 900 stopniowy kąt obrotu kierownicy
  • Mnóstwo w pełni programowalnych przycisków

Minusy:

  • Brak sprzęgła i manualnej skrzyni biegów
  • Brak sterowników na płycie
  • Brak wsparcia dla Playstation 4

Werdykt

W swym przedziale cenowym praktycznie bezkonkurencyjna. Dla graczy Pecetowych oraz posiadających Playstation 3 to świetna propozycja.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.