Trust Starzz All-Round

Czy możliwy jest zakup przyzwoitego mikrofonu w niewygórowanej cenie? Owszem, chociaż wybór odpowiedniego sprzętu nie jest łatwy to Starzz od firmy Trust może być świetnym wyborem dla osób które potrzebują mikrofonu np. do rozmów lub początkujących gameplayerów.

Trust Starzz All-Round

Po rozpakowaniu na pierwszy rzut oka Starzz nie robi co prawda dobrego wrażenia. Plastikowa lekka obudowa mikrofonu przywodzi na myśl raczej tandetną zabawkę, a nie sprzęt zdolny do czegoś więcej niż rozmowy przez komunikatory takie jak Skype. Jakież było moje zdziwienie po pierwszych testach mikrofonu. Czystość dźwięku tego mikrofonu już wkrótce będziecie mogli ocenić sami oglądając pierwszy gameplay z gry Uncharted 4, będzie to mój główny mikrofon do nagrywania gameplayów, a także recenzji gier. Ja zaś napiszę, tylko iż jest to jakość na tyle zadowalająca, iż nie musiałem poddawać nagrań dodatkowym obróbkom i odszumieniom. Co prawda te ostatnie jak najbardziej występują podczas nagrań, lecz niwelowane są np. podczas nagrywania gameplayów z rozgrywki tym, co słychać w tle podczas zabawy.

Za plus Starzz można dodać, iż sam mikrofon wyposażony jest w fizyczny przycisk włączania i wyłączania a w komplecie otrzymujemy podstawkę tripod, która o dziwo jest dosyć stabilna. Mikrofon jest lekki i mały co dla jednych może okazać się plusem, dla mnie zaś przyzwyczajonego do cięższego sprzętu na początku ciężko było się przekonać do małych rozmiarów i wagi Starzz. Zaletą tego maleństwa jest dosyć długi kabel, bo aż 2.5 metra co według mnie jest dosyć dobrym wynikiem. Majka podłączamy standardową wtyczką 3.5 mm, a pasmo przenoszenia wynosi 50 Hz – 16 kHz. Starzz możemy podłączyć zarówno do PC, jak i do np. Playstation 4 wykorzystując do tego kartę dźwiękową USB (karta dźwiękowa nie jest dołączana do mikrofonu, ja dokupiłem taką firmy Hama). Zewnętrzna karta dźwiękowa może się okazać przydatna nawet podczas korzystania z mikrofonu na PC, dzięki czemu nagrywany dźwięk będzie lepszej jakości. Dzięki zgodności z Plug & Play od razu po podłączeniu mikrofon jest gotowy do użytku.

Producent Trust
Rodzaj mikrofonu Pojemnościowy
Typ podłączenia Przewodowe/ mini-jack 3,5 mm
Długość przewodu 2.5 m
Pasmo przenoszenia 50 – 16000 Hz
Czułość mikrofonu 45 dB
Pop-filtr Brak w komplecie
Statyw Tak-Tripod

Podsumowanie

Jest to mikrofon godny polecenia, jeżeli chodzi o swój przedział cenowy. Jeżeli więc szukasz majka do 50 zł, który nada się do nagrywania i rozmów to Starzz będzie rozsądnym wyborem. W tej cenie nic sensowniejszego nie kupisz.

Plusy:

  • W tej cenie nie znajdziesz nic lepszego
  • Długi kabel
  • W komplecie dosyć stabilny tripod
  • Nada się do rozmów i nagrywania np. gameplayów

Minusy:

  • Na pierwszy rzut oka jego budowa sprawia złe wrażenie
  • Brak Pop-filtra w komplecie

 

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.